Nowy numer 44/2020 Archiwum

Trzy dni ciężkiej pracy na chwałę Pana

I Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne "Soli Deo Gloria" w Sulechowie (zaproszenie).

Coraz mniej czasu, aby zapisać się na I Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne „Soli Deo Gloria” w Sulechowie, które odbędą się od 23 do 25 stycznia 2015 roku.

- Poruszane na nich tematy dotyczą muzyki w liturgii. Nasze warsztaty nastawione będą głównie na muzykę z okresu Bożego Narodzenia, a szczególnie kolędy i pastorałki - mówi Magdalena Szalpuk, organizator.

Warsztaty adresowane są do scholi i chórów parafialnych, studenckich i młodzieżowych, a także osób śpiewających indywidualnie, księży, kleryków i sióstr zakonnych oraz instrumentalistów. Szczegółowy plan można znaleźć na profilu facebookowym (I Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne SOLI DEO GLORIA).

Warsztaty rozpoczną się w piątek o godz. 17. Każdego dnia odbywać się będą zajęcia osobno „w głosach”, dla instrumentalistów oraz wspólne dla wszystkich. Codziennie będzie też Msza św., a rano modlitwa jutrznią.

- Warsztaty pomagają odkryć na nowo piękno Eucharystii, poznać nowe, nieznane aranżacje utworów. Jest to też czas wspólnej modlitwy, wymiany doświadczeń muzycznych oraz poznania nowych ludzi..., że nie wspomnę o prowadzących kompozytorach, autorach wielu znanych pieśni, którzy są najlepsi w dziedzinie muzyki liturgicznej - zachęca M. Szalpuk. - Podsumowując, to trzy dni ciężkiej pracy, nowych doświadczeń i finałowy wspólny śpiew uwielbienia na Mszy św. kończącej warsztaty. A wszystko na chwałę Pana, czyż to nie jest zachęcające?


Warsztaty poprowadzą specjaliści od muzyki liturgicznej: Piotr Pałka, Paweł Bębenek, Jakub Tomalak i Hubert Kowalski. Istotną częścią warsztatów są konferencje formacyjne, które poprowadzi ks. dr Bogusław Grzebień. Informacje: tel.  505 577 131 i 697 607 978.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama