Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nie byli biernymi widzami

Już po raz trzeci w Kostrzynie nad Odrą odbył się Orszak Trzech Króli. Wraz z Mędrcami ze Wschodu za Betlejemską Gwiazdą do Dzieciątka Jezus podążyli mieszkańcy miasta.

Punktualnie o godz. 10 na pl. Wojska Polskiego rozpoczął się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Kostrzyńskiej Orkiestry Dętej, wspieranej przez chór parafialny oraz młodych wokalistów z Kostrzyńskiego Centrum Kultury. Plac zaczął zapełniać się wiernymi wraz z dziećmi przebranymi w stroje jasełkowe. Pojawili się także Trzej Królowie, którzy rozdawali wśród zebranych okolicznościowe naklejki symbolizujące Objawienie Pańskie. Gdy wiernych wciąż przybywało, na plac wprowadzono sztandary Trzech Króli. Około godz. 10.30 głos zabrał proboszcz parafii pw. NMP ks. Wojciech Skóra, który podziękował wszystkim za liczne przybycie i zaprosił do wspólnego marszu ulicami miasta. Kolorowy korowód, prowadzony przez Gwiazdę Betlejemską, przeszedł ulicami gen. Sikorskiego, Mikołaja Kopernika i kard. Wyszyńskiego do świątyni, gdzie o 11.00 została odprawiona uroczysta Msza św.

Nieodzownym elementem orszaku było wspólne i radosne śpiewanie kolęd. Ok. 1700 uczestników orszaku idących za Trzema Królami nie było biernymi widzami, ale aktywnymi uczestnikami wydarzenia. Tego dnia atrybutem większości była papierowa korona, a sama obecność wiernych - manifestacją i świadectwem wiary.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma