Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Daj mi pić

W ramach Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan odbędą się spotkania i nabożeństwa ekumeniczne. Na początek 17 stycznia wspólną modlitwę zaplanowano w gorzowskiej katedrze, a na koniec 24 stycznia - w zielonogórskim kościele pw. Ducha Świętego.

Hasłem tegorocznego tygodnia ekumenicznego są słowa: "Jezus rzekł do Samarytanki: »Daj mi pić!«", pochodzące z Ewangelii wg św. Jana (4,7). – Materiały duszpasterskie stanowiące pomoc do przeżywania Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Czytania biblijne i teksty modlitw przygotowali tym razem chrześcijanie z Brazylii. Ich polską wersję opracowały wspólnie Polska Rada Ekumeniczna i Rada ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski – wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej.

17 stycznia o godz. 18 wierni różnych wyznań spotkają się na nabożeństwie ekumenicznym w katedrze gorzowskiej. Modlitwie w katedrze będzie towarzyszył bp Paweł Socha, a kazanie wygłosi pastor Dariusz Hubiak, proboszcz miejscowej parafii greckokatolickiej. W nabożeństwie wezmą udział chrześcijanie z Niemiec, w tym nowy superintendent ewangelickiego okręgu Frankfurt nad Odrą Frank Schürer-Behrmann.

Natomiast nabożeństwo na zakończenie tygodnia ekumenicznego pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta zostanie odprawione 24 stycznia o godz. 18.30 w zielonogórskim kościele pw. Ducha Świętego. Wezmą w nim udział duchowni i wierni z Zielonej Góry, reprezentujący różne wyznania chrześcijańskie. Kazanie wygłosi ks. Andrzej Dudra, proboszcz zielonogórskiej parafii prawosławnej.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Kościele katolickim w Polsce poprzedza Dzień Judaizmu (17 stycznia). Tuż po tygodniu ekumenicznym 26 stycznia obchodzi się natomiast Dzień Islamu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma