Nowy numer 24/2018 Archiwum

Nazwa wyznacza kierunek

Przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z całej diecezji przyjechali 18 stycznia do Łagowa, aby wziąć udział w spotkaniu opłatkowym. Były Msza św., życzenia, agapa i jasełka.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele parafialnym. Dalsza część odbyła się w domu katechetycznym przy plebanii, gdzie ugościł wszystkich proboszcz ks. Andrzej Oczachowski wraz z parafialnym oddziałem SRK.

Na spotkaniu obecny był opiekun diecezjalny SRK ks. Mariusz Dudka. – Nazwa tego stowarzyszenia wyznacza pewien kierunek, dlatego życzę wszystkim, abyśmy zakorzenieni mocno w chrześcijaństwie umieli zanieść Jezusa Chrystusa do naszych rodzin i w wymiar społeczny naszego życia – powiedział kapłan.

Obecnie w naszej diecezji SRK ma 11 oddziałów, które w swoich parafiach i miejscowościach podejmują różnorakie działania. – Przykładowo w naszej parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Strzelcach Krajeńskich, oprócz pojedynczych działań, organizujemy cykliczne wydarzenia, jak chociażby pielgrzymkę rowerową, festyn dla rodzin na święto patrona parafii czy współorganizujemy koncert charytatywny „Strzelczanie dla strzelczan” – wyjaśnia Ryszard Palicki, prezes diecezjalnego SRK.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma