Nowy numer 24/2018 Archiwum

By nie zabrakło go w żadnym oknie

27 stycznia to Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście. W całej Polsce, w tym również w naszej diecezji, wiele osób włącza się w akcję "Płomień Pamięci".

Akcja polega na zapaleniu świecy w oknie domu 27 stycznia o 18.00. Można również zapalić wirtualną świecę. Wystarczy z profilu Fundacji Shalom pobrać zdjęcie przedstawiające zapaloną świecę i zamieścić na swojej tablicy lub dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

Płomień zapalonej świecy to symbol solidarności ze wszystkimi ofiarami zagłady. - Nielicznym udało się przeżyć koszmar Holokaustu. Ginęli wszyscy bez wyjątku: mężczyźni, kobiety i dzieci. Liczba ofiar szacowana jest na 6 mln osób, z czego prawie połowa to polscy Żydzi. Podczas corocznych obchodów przywołujemy pamięć pomordowanych w gettach i obozach, widzimy cienie tych, których już nie ma. Chcemy, aby Dzień Pamięci o Holokauście stał się dniem dającym nadzieję, że świat może stać się domem dla wszystkich ludzi, miejscem wolnym od nietolerancji i uprzedzeń - informuje Fundacja Shalom.

W akcję co roku włącza się również bp Stefan Regmunt.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu to również dzień wyzwolenia obozu Auschwitz–Birkenau, od którego mija 70 lat.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma