Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pomóżmy dotrzeć na Msze św.

We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, przypadające 11 lutego, Kościół obchodzi Światowy Dzień Chorego. Główne uroczystości z udziałem biskupów odbędą się w Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp. i Głogowie. Pomóżmy chorym, szczególnie tym, którzy na co dzień nie wychodzą z domu, dotrzeć tego dnia na nabożeństwa.

Światowy Dzień Chorego to okazja do refleksji nad tajemnicą cierpienia. – Ma także służyć uwrażliwieniu wspólnot chrześcijańskich i całego społeczeństwa na sytuację i potrzeby ludzi chorych. Z okazji Światowego Dnia Chorego okolicznościowe Msze św. i nabożeństwa dla chorych zostaną odprawione w wielu parafiach w całej diecezji. Główne obchody z udziałem biskupów odbędą się w Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp. i Głogowie – wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej.

Specjalne orędzie z okazji tegorocznego Światowego Dnia Chorego wystosował do wiernych papież Franciszek. W dokumencie tym, zatytułowanym "Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi (Hi 29, 15)" ojciec święty napisał między innymi: "Prośmy z żywą wiarą Ducha Świętego, aby dał nam łaskę zrozumienia wartości towarzyszenia, często w sposób cichy, tym naszym siostrom i braciom, którzy, dzięki naszej bliskości i naszej życzliwości, poczują się bardziej kochani i umocnieni. Jakież wielkie kłamstwo kryje się natomiast w niektórych wyrażeniach, które kładą nacisk na tzw. jakość życia, przekonując do uwierzenia, że życie poważnie dotknięte chorobą nie jest warte dalszej egzystencji!".

Plan obchodów w poszczególnych miastach:

Głogów – szpital
godz. 10 – modlitewne czuwanie chorych oraz służby zdrowia, prowadzone przez grupę Centrum Ochotników Cierpienia
godz. 11 – uroczysta Msza św. z udziałem chorych, służby zdrowia i zaproszonych gości
godz. 12 – odwiedziny chorych na oddziałach szpitalnych oraz poświęcenie nowego sprzętu medycznego na oddziale wewnętrznym i ginekologicznym

Gorzów Wlkp. – parafia pw. Pierwszych Męczenników Polski
godz. 9 – Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych
godz. 11.30 – odwiedziny chorych w hospicjum
godz. 14.30 – Msza św. w szpitalu z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia

Zielona Góra – szpital
godz. 11 – Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, po jej zakończeniu odwiedziny chorych w hospicjum wraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama