Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ich cierpienie nie jest bezsensowne

Kościoły, szpitale, hospicja, specjalistyczne placówki, domy pomocy społecznej - w tych miejscach w całej diecezji odbyły się okolicznościowe Msze św. i nabożeństwa z okazji Światowego Dnia Chorego. Główne obchody z udziałem biskupów odbędą się w Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp. i Głogowie.

Głogowski szpital odwiedził bp Stefan Regmunt. Eucharystię poprzedziło modlitewne czuwanie prowadzone przez grupę Centrum Ochotników Cierpienia. – Chodzi o zwrócenie uwagi na chorych, że istnieją i są bardzo cenną cząstką Kościoła, a ich cierpienie nie jest bezsensowne. Jednocześnie trzeba uświadomić nam wszystkim, że powinniśmy towarzyszyć chorym i cierpiącym. Nie powinniśmy ich zostawić samym sobie, ale przy nich być. Ta obecność przynosi łaskę człowiekowi, który czuwa – mówił w homilii biskup.

Pasterz diecezji podkreślił, że człowiek inaczej przeżywa cierpienie, kiedy łączy je z krzyżem Chrystusa. – Bóg odkupił człowieka poprzez cierpienie. Cierpienie, krzyż, zmartwychwstanie – mówił biskup. – Człowiek inaczej cierpi, kiedy jest blisko Boga. W mądrych szpitalach nie brakuje kapelana, bo potrzeba diagnozy, jedzenia, ale też strawy duchowej. Tam, gdzie jest kapelan, te dary duchowe mogą stać się udziałem chorego – dodał.

Po Mszy św. bp Regmunt odwiedził chorych na oddziałach szpitalnych oraz poświęcił nowy sprzęt medyczny.

W Gorzowie był bp Paweł Socha, który m.in. odwiedził gorzowskie Hospicjum św. Kamila i sprawował Mszę św. w kaplicy miejscowego szpitala. Potem odwiedził pacjentów oddziału hematologii.

Natomiast w zielonogórskim szpitalu z chorymi i lekarzami spotkał się bp Tadeusz Lityński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama