Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ich cierpienie nie jest bezsensowne

Kościoły, szpitale, hospicja, specjalistyczne placówki, domy pomocy społecznej - w tych miejscach w całej diecezji odbyły się okolicznościowe Msze św. i nabożeństwa z okazji Światowego Dnia Chorego. Główne obchody z udziałem biskupów odbędą się w Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp. i Głogowie.

Głogowski szpital odwiedził bp Stefan Regmunt. Eucharystię poprzedziło modlitewne czuwanie prowadzone przez grupę Centrum Ochotników Cierpienia. – Chodzi o zwrócenie uwagi na chorych, że istnieją i są bardzo cenną cząstką Kościoła, a ich cierpienie nie jest bezsensowne. Jednocześnie trzeba uświadomić nam wszystkim, że powinniśmy towarzyszyć chorym i cierpiącym. Nie powinniśmy ich zostawić samym sobie, ale przy nich być. Ta obecność przynosi łaskę człowiekowi, który czuwa – mówił w homilii biskup.

Pasterz diecezji podkreślił, że człowiek inaczej przeżywa cierpienie, kiedy łączy je z krzyżem Chrystusa. – Bóg odkupił człowieka poprzez cierpienie. Cierpienie, krzyż, zmartwychwstanie – mówił biskup. – Człowiek inaczej cierpi, kiedy jest blisko Boga. W mądrych szpitalach nie brakuje kapelana, bo potrzeba diagnozy, jedzenia, ale też strawy duchowej. Tam, gdzie jest kapelan, te dary duchowe mogą stać się udziałem chorego – dodał.

Po Mszy św. bp Regmunt odwiedził chorych na oddziałach szpitalnych oraz poświęcił nowy sprzęt medyczny.

W Gorzowie był bp Paweł Socha, który m.in. odwiedził gorzowskie Hospicjum św. Kamila i sprawował Mszę św. w kaplicy miejscowego szpitala. Potem odwiedził pacjentów oddziału hematologii.

Natomiast w zielonogórskim szpitalu z chorymi i lekarzami spotkał się bp Tadeusz Lityński.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma