Nowy numer 2/2021 Archiwum

Z Francji, Włoch, a nawet Boliwii

W diecezji trwają przygotowania Światowych Dni Młodzieży. Młodzież z różnych stron świata zanim pojedzie do Krakowa, spędzi kilka dni w naszym regionie. Swój pobyt zapowiedziała już młodzież z Niemiec, Francji, Włoch, a nawet Boliwii.

Przed centralnym spotkaniem w Krakowie z udziałem papieża Franciszka młodzi ludzie z całego świata będą najpierw gościć w poszczególnych diecezjach. – Wprawdzie nie został jeszcze uruchomiony oficjalny internetowy system zgłoszeniowy, to jednak już teraz zainteresowani pobytem w naszej diecezji są młodzi ludzie z Niemiec, Włoch, Francji czy Boliwii. Liczymy także na obecność młodzieży zza naszej wschodniej granicy, bo przecież przodkowie wielu dzisiejszych mieszkańców Ziemi Lubuskiej urodzili się na terenach dawnych Kresów Wschodnich – zauważa ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy diecezjalnego Centrum ŚDM.

Centrum ŚDM zostało powołane przez bp. Stefana Regmunta już w listopadzie zeszłego roku. Jego zadanie ma być promocja idei święta młodych oraz przygotowanie diecezji do tego ważnego wydarzenia. Dyrektorem Centrum został ks. Robert Patro, który na co dzień jest diecezjalnym duszpasterzem młodzieży.

W tym roku zaplanowano w całej diecezji spotkania mające promować ŚDM i zachęcić młodzież do włączenia się w przygotowanie tego wydarzenia. Takie spotkanie odbędzie się 7 i 8 marca w Gorzowie Wlkp., 18 i 19 kwietnia w Świebodzinie, 25 i 26 kwietnia w Krośnie Odrzańskim, 26 i 27 września w Zielonej Górze, 10 i 11 października w Żarach oraz 17 i 18 października w Głogowie. – W ramach spotkań oprócz propozycji o charakterze modlitewnym przewidziano również warsztaty przygotowujące wolontariuszy, muzyków, służbę liturgiczną itp. – tłumaczy rzecznik.

Z Francji, Włoch, a nawet Boliwii   Kolejne spotkanie Centrum ŚDM odbyło się 12 lutego Krzysztof Król /Foto Gość Natomiast na przełomie lutego i marca 2016 w naszej diecezji będą gościć znaki ŚDM 2016: krzyż oraz ikona Matki Bożej Salus populi Romani.

Bezpośrednio przed rozpoczęciem ŚDM w Krakowie, od 20 do 25 lipca 2016 roku, młodzież z różnych stron świata będzie gościć na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Centralne spotkanie zaplanowano na 23 lipca pod figurą Chrystusa w Świebodzinie. W programie m.in. Msza św., koncerty, nauka polskich tańców, film o historii lokalnego Kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama