GN 3/2021 Archiwum

Jak tego nie robić?

Ferie zimowe w Lubuskiem rozpoczęte. Wiele osób zdecydowało się w tym czasie na ćwiczenia duchowe. Dobre propozycje dla młodzieży, jak co roku, przygotował Ruch Światło–Życie.

Podczas ferii zimowych zaproponowano młodzieży Kurs Animatorów Muzycznych Oazy w Rokitnie (20 lutego – 1 marca), Kurs Oazowy dla Animatorów Liturgii w Żarach (14–22 lutego), Oazę Ewangelizacji i Oazę Rekolekcyjną Animatorów Ewangelizacji w Paradyżu (12–16 lutego). Rekolekcje ewangelizacyjne odbyły się w Domu Rekolekcyjnym „Jackówka” przy Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. ORAE to rekolekcje przeznaczone dla osób chcących podjąć posługę ewangelizacji. Poprowadził je ks. Adrian Put.

– ORAE jest trzystopniowa. Tutaj przeżywamy pierwszy stopień, który ma przygotować do ewangelizacji indywidualnej. Są różne ćwiczenia, warsztaty, spotkania w grupach i – oczywiście – ewangelizacja, która odbędzie się na ulicach Międzyrzecza – wyjaśnia ks. Put. W tym samym czasie i miejscu odbyła się OE, którą poprowadził ks. Paweł Grzesiak. – To rekolekcje dla młodych ludzi, głównie w wieku gimnazjalnym, ale także ponadgimnazjalnym, którzy chcieliby na nowo poznać Pana Boga. Jak sama nazwa mówi, są to rekolekcje ewangelizacyjne, mające prowadzić do odkrycia w sobie na nowo wiary – wyjaśnia ks. Grzesiak. Są tacy, którzy w temacie ewangelizacji dopiero raczkują. – Przyjechałam tu z ciekawości i jest fajnie. Tutaj można poczuć wspólnotę żywego i młodego Kościoła – zauważa Kinga Głowa z Żagania, która wzięła udział w OE. Inni mają nieco większe doświadczenie. – Pierwszy raz byłam na OE w 2007 roku. Chcę dzielić się z innymi Dobrą Nowiną, bo jak tego nie robić? To naturalne, że człowiek chce podzielić się z innymi największą radością swojego życia – przekonuje Julia Skowrońska z Żagania, która wzięła udział w OREA.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama