GN 3/2021 Archiwum

Bezinteresowna pomoc

Parafialny Zespół Caritas i Urząd Miejski w ramach kampanii "Podaruj kroplę miłości" zorganizowały 17 lutego akcję krwiodawstwa.

W akcji trwającej od godz. 8 do 12 zebrano ok. 14 litrów krwi, którą oddało 31 osób. – Honorowy krwiodawca oddaje jednostkę krwi, ok. 450 ml, która potem przekazywana jest potrzebującym. W przypadku pacjentów chorujących na białaczkę, kiedy lekarz podaje choremu dwie jednostki krwi, jest to podarowanie kolejnych kilku miesięcy życia – powiedziała Roma Thomas, lekarz z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze – Oddział w Gorzowie Wlkp.

Parafialny Zespół Caritas i Urząd Miejski w Strzelcach Krajeńskich wspólnie organizują akcje krwiodawstwa od 2013 roku. Ze strony UM zbiórkę krwi organizuje Justyna Bąk we współpracy ze Stanisławą Zdanowicz z PZC. W 2014 r., w ramach 4 serii, zebrano łącznie 57 litrów krwi (126 osób podzieliło się kroplą miłości).

– Miałam potrzebę, żeby zrobić coś całkowicie bezinteresownie, podarować cząstkę siebie – powiedziała Magdalena Paszkowska z Górek Noteckich. Oddawanie krwi nie stanowi dla dorosłego, zdrowego człowieka żadnego zagrożenia i nie prowadzi do żadnych schorzeń, kiedy krwiodawca przestrzega zasad podanych przez lekarza. – Krwi nie da się kupić w sklepie, jest to bezinteresowna pomoc ludziom w potrzebie, wiele mnie to nie kosztuje, więc od paru lat regularnie oddaję krew. Lubię pomagać ludziom, dlatego tutaj przychodzę – mówi Dawid Skokowski ze Strzelec Krajeńskich.

Organizatorzy podali kolejne terminy zbiórki krwi w Strzelcach Krajeńskich – 26 maja, 18 sierpnia i 17 listopada br.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama