Nowy numer 25/2018 Archiwum

Przygotowanie do ewangelizacji

Podczas ferii zimowych Ruch Światło-Życie naszej diecezji organizuje rekolekcje formacyjne dla młodzieży, studentów i dorosłych. Najwcześniej rozpoczęły się Oaza Ewangelizacji oraz Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji, które odbyły się od 12 do 16 lutego.

Rekolekcje odbyły się w Domu Rekolekcyjnym „Jackówka” przy Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. OE poprowadził ks. Paweł Grzesiak. – Oaza Ewangelizacja jest skierowana przede wszystkim do młodzieży gimnazjalnej, która chce rozpocząć swoją przygodę z Ruchem Światło–Życie. Ma ona po prostu ukazać tym młodym ludziom Pana Boga – wyjaśnia Daria Nowak z diakonii ewangelizacji.

Natomiast za ORAE odpowiedzialny był ks. Adrian Put. – Tutaj przeżywamy pierwszy stopień, który ma przygotować do ewangelizacji indywidualnej. Wszystko dokonuje się poprzez różne ćwiczenia, warsztaty, spotkania w grupach i, oczywiście, ewangelizację – wyjaśnia ks. Put.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma