GN 28/2018 Archiwum

Kredki z kieszonkowego

Dzieci z ognisk misyjnych w Kwielicach i Grębocicach zbierają przybory szkolne dla dzieci z Afryki.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Grębocicach przez cały luty prowadzą akcję „Ołówek dla Afryki”. Wolontariusze z ognisk misyjnych zbierają m.in. kredki, ołówki, długopisy i gumki. – Włączamy się w akcję, którą prowadzi Fundacja „Redemptoris Missio” z Poznania. Młodsze dzieci zbierają przybory w klasach, starsze prowadzą zbiórkę do specjalnych kartonów na korytarzu. Dzieci super apostołują, zachęcając innych do pomocy, za co bardzo im dziękuję – mówi opiekunka ognisk s. Celina Torończak.

Dzieci chętnie włączają się w akcję, m.in. kupując przybory z własnych oszczędności. – Mamy specjalne skarbonki i koszyk w kościele, gdzie składamy pieniądze na misje z naszego kieszonkowego. To satysfakcja dla nas, kiedy inne dzieci są szczęśliwe – mówi Roksana Taraszkiewicz. – Bardzo lubię pomagać, dlatego włączam się w tę akcję. Zachęcam do niej też moją rodzinę, opowiadając o krajach misyjnych i sytuacji dzieci z Afryki – dodaje Iga Wodniczak.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma