Nowy Numer 29/2018 Archiwum

U Króla Dyrdymała Uśmiechniętego

"W królestwie Króla Dyrdymała Uśmiechniętego" - to hasło ferii zimowych, które zaproponował Zespół Szkół Katolickich dla najmłodszych zielonogórzan.

Podczas ferii ZSK zaprosił dzieci od 5. do 10. roku życia na półkolonie. Odbyły się one w dwóch turnusach - od 16 do 20 i od 23 do 27 lutego.

Pólkolonie miały oryginalną fabułę. – W królestwie Króla Dyrdymała Uśmiechniętego panuje radość i szczęście. Najlepszym zajęciem władcy i jego poddanych jest wspinanie się po drabinie na Chmurę Dobrego Humoru. Jednak pewnego dnia wydarzyło się coś, co zmieniło królestwo – złamał się jeden szczebel i nie można było wejść wyżej, a wtedy córka króla Balbina Uśmiechnięta bardzo posmutniała i wraz z nią całe królestwo. Król ma niesamowity kłopot, zastanawia się, co zrobić, by w królestwie było jak dawniej – wyjaśnia pedagog Anna Walczak. – W czasie półkolonii dzieci wykonują wiele zadań i eksperymentów naukowych, pomagają królowi rozwiązać ten problem. Chcemy, aby dobrze bawiły się, ale także odkrywały swój potencjał i umiejętności.

Podczas półkolonii dzieci odwiedziły skansen w Ochli, Muzeum Ziemi Lubuskiej, a także Teatr Lubuski. Ostatniego dnia odbyły się zajęcia kulinarne na wielką ucztę u Króla Dyrdymała.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma