W Gorzowie Wlkp. w kościele, w biegu i w marszu uczczono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Nad Wartą 1 marca świętowanie rozpoczęło się od Mszy św. w gorzowskiej katedrze. W południe – podobnie, jak w ponad 80 miastach w Polsce – odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, w którym wzięło udział prawie 300 mieszkańców. Dystans liczył 1963 metry – to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni żołnierz wyklęty – Józef Franczak ps. "Lalek". Na koniec biegu „Tropem Wilczym” każdy uczestnik dostał pamiątkowy medal.
– Biegnę dla idei. Jestem nauczycielem historii i ten temat nie jest mi obcy – mówi Karolina Żmudzińska, nauczycielka w Zespole Szkół Elektrycznych. – Ten bieg to fajny pomysł, aby uczcić ludzi, którzy poświęcili dla nas życie.
Tego samego dnia modlono się w intencji żołnierzy wyklętych także podczas Mszy św. w kościele pw. św. Maksymiliana. Po niej odbył się przemarsz do parku 750-lecia Miasta Gorzowa, gdzie zostały złożone kwiaty w miejscu, w którym ma powstać pomnik poświęcony polskim bohaterom. Zbiórkę na ten cel prowadzi Stowarzyszenie na Rzecz Budowy Pomnika i Ochrony Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gorzowie Wlkp.
Patronat honorowy nad obchodami święta żołnierzy wyklętych w Gorzowie Wielkopolskim objęli bp Stefan Regmunt, ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, oraz poseł na Sejm RP Elżbieta Rafalska.