GN 28/2018 Archiwum

Jak mówić o czystości?

"Jak rozmawiać z dzieckiem na temat czystości?" – to temat przewodni konferencji dla rodziców i wychowawców, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 7 marca, w Zielonej Górze.

„Trudności w komunikacji międzypokoleniowej – jak mówić o czystości?” – ks. prof. Andrzej Draguła (dyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego), „Medyczne aspekty czystości” (mgr Agnieszka Tokarz – położna, instruktor NPR), „Seksualizacja dzieci i młodzieży – zagrożenia” (mgr Agnieszka Domowicz – pedagog i doradca rodzinny), „Pedagogika czystości – czystość to styl życia” (ks. dr Grzegorz Cyran) – tych prelekcji będzie można wysłuchać w najbliższą sobotę podczas konferencji na temat czystości.

Wydarzenie to wpisuje się w diecezjalne przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016 przebiegające w tym roku pod hasłem „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. – O czystości rodzice z dziećmi i wychowawcy rzadko rozmawiają. Dlaczego? Może dlatego, że po prostu nie wiemy jak rozmawiać o tak delikatnej sferze życia. Pomyśleliśmy więc o konferencji dla osób dorosłych, aby ze skutecznym przekazem, nowym zasobem argumentacji, nowym sposobem komunikacji docierali do młodego pokolenia – wyjaśnia ks. Mariusz Dudka, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Konferencja odbędzie się 7 marca 2015 r. w Auli Jasnogórskiej przy parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Początek o godz. 10.00

Spotkanie poprzedzi Msza św. o godz. 9.00 z modlitwą o czystość serca pod przewodnictwem bp Stefana Regmunta.

Konferencję organizuje Wydział Duszpasterstwa Rodzin kurii biskupiej w Zielonej Górze.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma