powrót
Wiara.pl - Serwis

Zielonogórsko-Gorzowski

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
zgg.gosc.pl → Wiadomości z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej → Już przygotowują się do Triduum
Już przygotowują się do Triduum  
Warsztaty odbywają się nie po raz pierwszy Krzysztof Król /Foto Gość

Już przygotowują się do Triduum przejdź do galerii

Są z różnych stron diecezji. Spotkali się, aby jak najlepiej przygotować Triduum Paschalne w swojej parafii.​ W zielonogórskiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego od 6 do 9 marca odbywają się warsztaty muzyczno-liturgiczne.

Krzysztof Król

|

GOSC.PL

dodane 08.03.2015 11:30
0

Bardziej znane pieśni: „Ach, mój Jezu, jak Ty klęczysz”, „Upadnij na kolana ludu czcią przejęty”, „Chrystus zmartwychwstan jest”, i te mniej znane: „Najdroższy Jezu”, „Niebo wysokie, raduj się”, „Wysławiajcie Pana” mogli poznać i wykonać uczestnicy warsztatów muzyczno-liturgicznych.

Warsztaty odbywają się nie po raz pierwszy. - Triduum Paschalne to najważniejszy czas dla chrześcijanina. Dlatego kolejny rok z rzędu zapraszamy młodzież do różnych miejsc diecezji na warsztaty muzyczno-liturgiczne. Proponujemy im gotowe zestawy pieśni, które można śpiewać podczas tych wyjątkowych dni - wyjaśnia Katarzyna Jaskólska odpowiedzialna za diakonię muzyczną Ruchu Światło-Życie w diecezji.

- Wiemy, że wiele ludzi posługuje w swoich parafiach w czasie Triduum i chcemy, aby robili to jak najlepiej - dodaje ks. Łukasz Parniewski.

Warsztaty poprowadzili animatorzy z diakonii muzycznej Ruchu Światło-Życie, którzy też przygotowują liturgię paschalną w swoich parafiach.

- Pieśni śpiewane podczas Triduum Paschalnego są przepiękne, szczególnie w wielogłosie. Staramy się naszą posługą pomóc ludziom przeżyć głębiej liturgię - tłumaczy Klaudia Roślik z Sulechowa.

Pierwszy raz w warsztatach wzięła udział Anna Gorzelana.

- Wiele dziewczyn z mojej parafii już tutaj było i słychać różnicę w ich śpiewie. Chcę nauczyć nowych pieśni i poprawnie je wykonywać. Z parafialną scholą zamierzamy śpiewać podczas Triduum Paschalnego. Dla mnie śpiew to przede wszystkim rozmowa z Bogiem - mówi Anna Gorzelana z parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze.

Nie tylko młodzież przyszła uczyć się śpiewać. - Te warsztaty to dla mnie duchowe przygotowanie do Triduum Paschalnego, odświeżenie sobie treści i sensu tego czasu zawartego w pięknych pieśniach - mówi s. Brygida.

1 / 1
Warsztaty muzyczno-liturgiczne

WIARA.PL DODANE 08.03.2015 AKTUALIZACJA 08.03.2015

Warsztaty muzyczno-liturgiczne

​W zielonogórskiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego od 6 do 9 marca odbywają się warsztaty muzyczno-liturgiczne. Kilkanaście osób z różnych stron diecezji spotkało się, aby jak najlepiej przygotować Triduum Paschalne w swojej parafii. Zdjęcia: Krzysztof Król /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • LITURGIA
  • MUZYKA
  • RUCH ŚWIATŁO-ŻYCIE
  • WARSZTATY

Polecane w subskrypcji

  • Rodziny zastępcze w kryzysie. System pieczy zastępczej wymaga pilnych zmian
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Rodziny zastępcze w kryzysie. System pieczy zastępczej wymaga pilnych zmian
  • Narkotyki, przemoc, bezdomność to codzienność dzieci w Sudanie Południowym. Salezjanie chcą przywrócić im dzieciństwo
    • Świat
    • Magdalena Dobrzyniak
    Narkotyki, przemoc, bezdomność to codzienność dzieci w Sudanie Południowym. Salezjanie chcą przywrócić im dzieciństwo
  • „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
  • Atak gazowy pod Bolimowem. Tutaj 110 lat temu użyto najwięcej gazów bojowych w I wojnie światowej
    • Historia
    • Przemysław Kucharczak
    Atak gazowy pod Bolimowem. Tutaj 110 lat temu użyto najwięcej gazów bojowych w I wojnie światowej
  • „Wybielanie” przez oczernianie. Państwowe Muzeum Etnograficzne na tropie naszej kolonialnej mentalności
    • Polska
    • Piotr Legutko
    „Wybielanie” przez oczernianie. Państwowe Muzeum Etnograficzne na tropie naszej kolonialnej mentalności
  • Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Nasze media
    • MAŁY GOŚĆ
    • RADIO eM
    • WIARA.PL
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE