Nowy numer 44/2020 Archiwum

Za rok jadę do Krakowa! przejdź do galerii

- Chcę przygotować się do Światowych Dni Młodzieży, żeby to nie było tylko puste spotkanie, ale duchowe przeżycie - tłumaczy Mikołaj Ostapczuk.

W sobotę i w niedzielę w Gorzowie Wlkp. odbyło się pierwsze z rejonowych spotkań promujących ideę Światowych Dni Młodzieży i wolontariat. Śpiew, scenki, nauczanie, prezentacje i Msza św. - to w największym skrócie program pierwszego dnia.

7 marca w parafii pw. św. Maksymiliana w Gorzowie Wlkp. spotkała się młodzież z kilku dekanatów: Kostrzyn, Rokitno, Strzelce Krajeńskie, Sulęcin, Gorzów - Chrystusa Króla i Gorzów - Świętej Trójcy.

Natomiast drugiego dnia w parafii pw. NMP Królowej Polski w Gorzowie Wlkp. spotkali się wolontariusze. Na spotkania młodzież słucha informacji o Światowych Dniach Młodzieży, które już w przyszłym roku odbędą się w Krakowie.

- Większość młodych ludzi prawdopodobnie nie była nigdy na takim wydarzeniu i zależy nam, aby jak najwięcej dowiedziała się na ten temat. Chcemy też podjąć wysiłek organizacyjny, bo bezpośrednio przed rozpoczęciem spotkania w Krakowie młodzież z różnych stron świata będzie gościć w naszej diecezji - tłumaczy ks. Robert Patro, dyrektor diecezjalnego Centrum ŚDM. - Temu przygotowaniu ma służyć drugi dzień naszego spotkania. Wtedy będziemy mówić, czym jest w ogóle wolontariat, pokazać go w perspektywie biblijnej, a potem odnieść go konkretnych potrzeb. Na przykład jedna z grup będzie przygotowywać przyszłoroczną peregrynację znaków ŚDM, czyli krzyża i ikony.

Pierwszego dnia Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński. - Papież Franciszek zaprosił nas na tę wyjątkową pielgrzymkę. Właściwe to już jesteśmy na tej pielgrzymce, bo mamy cel, a więc Kraków, mamy czas, a więc lipiec 2016 roku, a teraz jesteśmy na szlaku pielgrzymim, na którym jest trochę do zrobienia. Zgodnie z orędziem papieskim chcemy spojrzeć na nasze serce i uświadomić sobie, że to Bóg jest dawcą czystego serca -  powiedział tuż przed Mszą św. bp Lityński.

Wielu uczestników spotkania myśli poważnie o wyjeździe do Krakowa: - Chcę przygotować się do Światowych Dni Młodzieży, żeby to nie było tylko puste spotkanie, ale duchowe przeżycie - tłumaczy Mikołaj Ostapczuk. - Wybieram się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Jadę, bo chcę zobaczyć, jak to będzie wszystko wyglądało, a także poznać innych ludzi, zakosztować tej atmosfery i poczuć żywą wspólnotę Kościoła - mówi Justyna Widecka. - Jestem tu, aby dobrze przygotować się na Światowe Dni Młodzieży. Jadę tam dobrze bawić się i pogłębić swoją wiarę - wyjaśnia Martyna Lis.

Bezpośrednio przed rozpoczęciem ŚDM w Krakowie, od 20 do 25 lipca 2016 roku, młodzież z różnych stron świata będzie gościć w naszej diecezji. Centralne spotkanie zaplanowano na 23 lipca pod figurą Chrystusa w Świebodzinie.

Kolejne spotkanie rejonowe odbędzie się 18 i 19 kwietnia w Świebodzinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama