Nowy numer 3/2021 Archiwum

Akcja trzeźwy poranek trwa

Ponad 40 nietrzeźwych zatrzymanych przez lubuską Policję podczas weekendu. Z okazji Dnia Kobiet toasty wznosili przede wszystkim panowie.

Lubuska Policja w czasie minionego weekendu zatrzymała ponad 40 nietrzeźwych. 21 z nich prowadziło pod wpływem alkoholu 8 marca. Rekordziści mieli dużo powyżej dwóch promili. - W minioną niedzielę doszło również do dwóch wypadków drogowych z udziałem nietrzeźwych. Na terenie powiatu nowosolskiego motoroweru Piaggio nie opanował 24-latek. Mężczyzna zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie. Motorowerzysta miał 1,4 promila alkoholu. Tego samego dnia, na terenie gminy Kożuchów, kierujący samochodem marki Opel Vectra zjechał na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z VW. Kierowca Opla miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Z uwagi na obrażenia pobrano mu krew do analizy, jednak z relacji świadków wynika, że wyczuwalna od niego była silna woń alkoholu - tłumaczy Sławomir Konieczny, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Również dziś, od godziny 6 rano, na terenie całego województwa policjanci prowadzą działania „Trzeźwy Poranek”. - Napływające raporty potwierdzają, że liczba zatrzymanych przez Policję pijanych kierowców z godziny na godzinę rośnie - podkreśla rzecznik.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama