Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ratunek przyjdzie z nieba

Nową bazę LPR otwarto niedawno w podzielonogórskim Przylepie. Obecnie trwają negocjacje, by druga powstała na północy województwa lubuskiego lub zachodniopomorskiego.

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ma obecnie w Polsce 17 całorocznych baz. Na zachodzie Polski są one m.in. w Szczecinie, Zielonej Górze, Poznaniu i Wrocławiu. Po zakupie nowego sprzętu liczba baz ma się zwiększyć do 20.

- Zabiegamy o budowę nowej bazy LPR w Gorzowie Wlkp. - powiedziała marszałek Elżbieta Polak, która w tej sprawie spotkała się już z wiceministrem zdrowia Sławomirem Naumannem, Waldemarem Sługockim, wiceministrem infrastruktury i rozwoju oraz Robertem Gałązkowskim, dyrektorem LPR.

Wzrośnie też liczba lądowisk, których jest teraz ok. 200. Przetarg na nowe śmigłowce ma zostać rozpisany w pierwszym półroczu tego roku.

Jako lokalizacje nowych baz LPR, brane są pod uwagę okolice Koszalina, Kalisza i Ostrołęki, a jeden z nowych śmigłowców miałby stacjonować w okolicach Gorzowa Wlkp.

Zakup nowych śmigłowców ma być sfinansowany dzięki wsparciu z funduszy unijnych, w ramach mijającej perspektywy finansowej 2007-2013.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma