Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pokażmy, że czystość to wartość

"Oddam serce w czyste ręce" - to hasło tegorocznego Festiwalu Życia. W programie m.in. projekcje filmowe, przedstawienie teatralne, wieczór uwielbienia, koncert ewangelizacyjny, a na koniec oczywiście radosny Marsz dla Życia. Wszystko do 23 do 29 marca w Winnym Grodzie.

W trakcie siedmiu dni nie zabraknie wydarzeń modlitewnych, kulturalnych i edukacyjnych. Centralnym wydarzeniem będzie jak co roku uroczysta Msza św. i Marsz dla Życia. Tym razem w Niedzielę Palmową.

- Głowna ideą festiwalu to jest pokazanie afirmacji życia na każdym jego etapie - wyjaśnia ks. Mariusz Dudka, diecezjalny duszpasterz rodzin. - Tegoroczne hasło „Oddam serce w czyste ręce” nawiązuje bezpośrednio do hasła „Błogosławieni czystego serca”, które w tym roku przygotowuje nas do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie - dodaje.

Festiwalowe wydarzenia co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Warto już teraz zarezerwować sobie czas. Daniel Niemyt wybiera się na pewno na przedstawienie kleryków do zielonogórskiego teatru. - Festiwal Życia jest potrzebny , bo dzięki temu pokazujemy, że życie jest piękne i warto żyć - zauważa Daniel.

Z tegorocznych propozycji na pewno skorzysta Barbara Szuszkiewicz.

- Festiwal Życia to dla mnie czas radości i docenienia tego, czym życie jest. Od kilku lat biorę udział w Marszu dla Życia. Spotkałam się z różnymi opiniami na jego temat, nawet z taką, że jest to masowy protest. Dla mnie to wspólnotowy spacer po Zielonej Górze z modlitwą i radością w sercu - zauważa Basia.

W Marszu dla Życia weźmie udział Paulina Zapasek. - Na pewno przyjdę, bo uważam, że świat potrzebuje pozytywnego przesłania. Nie starczy mówić: „Mieszkanie przed ślubem jest grzechem”, „In vitro jest złe” itd. Trzeba pokazać, że w rodzinie można być szczęśliwym, że czystość jest wartością, a ludzie tak żyjący nie są smutni. Marsz dla życia to świadectwo i pokazanie, że warto żyć zgodnie z chrześcijańskimi wartościami - przekonuje Paulina.

Festiwal Życia organizuje duszpasterstwa rodzin razem z wieloma grupami, stowarzyszeniami i wspólnotami. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem bp Stefana Regmunta.

Program Festiwalu Życia 2015

Poniedziałek, 23 marca  

Godz. 11.00 – konferencja prasowa, pokaz tańca oraz rozwiązanie konkursu literackiego dla szkół gimnazjalnych w Szkole Tańca „Gracja” przy ul. Wyspiańskiego 19 a

Wtorek, 24 marca

Godz. 19.00 – przedstawienie „Dziecko Noego” w wykonaniu kleryckiego Teatru  „Zdumienie” w Teatrze Lubuskim (rezerwacja: ksmzg@zg.ksm.org.pl lub tel. 68 4539273)

Środa, 25 marca

Godz. 18.30 – Msza św. ze złożeniem deklaracji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela

Czwartek, 26 marca

Godz. 10.00, 18.00 – emisja filmu „Kochając wroga” (rezerwacja: etpogorzelscy@gmail.com, tel. 602 740 188 lub 698 560 313)

Godz. 12.00 – emisja filmu „Karolina” (rezerwacja: ksmzg@zg.ksm.org.pl, tel. 68 453 92 73)

Projekcje odbędą się w Auli Jasnogórskiej przy parafii pw. Ducha Świętego

Piątek, 27 marca

Godz. 18.30 - „Oddam serce w Jezusa ręce” – Msza św. i wieczór uwielbienia, prowadzony przez wspólnot Odnowy w Duchu Świętym w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca

Sobota, 28 marca      

Godz. 9.00 - rozpoczęcie kursu dla doradców życia rodzinnego w Instytutcie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein przy ul. Bułgarskiej 30 (zgłoszenia i informacje tel. 666 028 243)

Godz. 19.30 - koncert zespołu New Message w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Podgórnej 50 (wstęp wolny)

Niedziela, 29 marca  

Godz. 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela, a po niej Marsz dla Życia do kościoła pw. Ducha Świętego. Tam na uczestników będzie czekało Miasteczko Życia czyli m.in. krwiobus, pokaz ratownictwa przedmedycznego, wojskowa grochówka, prezentacja wspólnot i wiele atrakcji dla najmłodszych

Pokażmy, że czystość to wartość  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama