Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nie tylko na stół wielkanocny

- Paschaliki są przeznaczone na pomoc osobom starszym. Pieniądze z tych świec zostaną przekazane na działalność Klubów Seniora, organizację rekolekcji, spotkań i pielgrzymek dla osób starszych - wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik Caritas diecezjalnej.

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej kolejny raz włącza się w ogólnopolską akcję „Wielkanocne Dzieło Caritas”. W tym roku w całej diecezji chce rozprowadzić ok. 45 tysięcy paschalików.

- Chcemy, by z tymi świecami diecezjanie poszli na liturgię światła w Wielką Sobotę oraz żeby znalazły się one na stołach wielkanocnych. Świeca kosztuje 7 zł, z czego 5, 50 zł wraca do Caritas, a 1,50 zł pozostaje do dyspozycji parafii lub PZC, które pomagają osobom starszym m.in. w zakupie recept, zrobieniu zakupów czy opłacie rachunków - mówi Anna Maria Fedurek.

- Mały symboliczny paschalik obecny w domu ma przypominać m.in. o religijnym charakterze Świąt Wielkiej Nocy, obecności Zmartwychwstałego Chrystusa w codziennym życiu rodzinnym oraz pełnieniu uczynków miłosierdzia, przez które chrześcijanin staje się światłem prowadzącym innych do Chrystusa - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma