Nowy numer 28/2018 Archiwum

Szprotawa. Misterium i pasja na ulicach miasta

Sceny Męki Pańskiej przedstawi młodzież. Gra świateł, refleksyjna muzyka i komentarz lektora przybliżą szprotawianom wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat.

28 marca – plac przy ratuszu miejskim

19.30 – początek misterium

 

29 marca –  ulice Szprotawy

19.00 – Droga krzyżowej ulicami miasta. Początek przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP

Misterium i drogę krzyżową przygotowują kapłani wraz z parafianami. W inscenizację angażuje się młodzież i dzieci. Na scenie przed ratuszem przedstawiane są wydarzenia z Jerozolimy. W klimat uroczystego wjazdu Jezusa do miasta, a później sądu i Męki Pańskiej wprowadza nie tylko scenografia, ale także stroje, muzyka i głos lektora, który wyjaśnia poszczególne sceny.

 Podczas drogi krzyżowej ulicami miasta po każdej stacji krzyż biorą wyznaczone grupy np. rodzice, mężczyźni, członkowie róż różańcowych, nauczyciele, ministranci, kobiety, małżonkowie, samorządowcy, członkowie wspólnoty charyzmatycznej SYCHAR. W tym roku rozważania poprowadzą Margaretki

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma