Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dostała aż 61 punktów karnych

Lubuscy policjanci ruchu drogowego codziennie zatrzymują wielu drogowych piratów, ale wyczyn kobiety kierującej Audi zaskoczył nawet doświadczonych funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło w sobotę na drodze K-32 pomiędzy Sulechowem, a Kargową. – Policyjny videorejestrator nagrał wyczyny kierującej samochodem Audi. Ciąg wykroczeń rozpoczęło wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym z prędkością 140 km/h w miejscu gdzie dozwolona jest jazda z prędkością 90 km/h. Następnie kierująca wyprzedziła pojazdy przed przejściem dla pieszych, wyprzedzała „na trzeciego”  i kontynuowała jazdę z prędkością ponad 180 km/h próbując uciec policji. Po zatrzymaniu kobieta tłumaczyła policjantom, że spieszyła się do centrum handlowego w Zielonej Górze – wyjaśnia podinsp. Małgorzata Barska z Zespołu Prasowego KMP Zielona Góra.

Teraz 25. letnią mieszkanką powiatu wolsztyńskiego, której policjanci zabrali prawo jazdy, zajmie się sąd. – Niestety mimo medialnych kampanii i coraz większego społecznego sprzeciwu wobec agresji i brawury na drodze, codziennie obserwujemy przykłady niebezpiecznej, agresywnej i zbyt szybkiej jazdy – mówi rzecznik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama