GN 47/2020 Archiwum

Ta intencja mobilizuje

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w Kościele katolickim obchodzony jest Dzień Świętości Życia. Tego dnia, w wielu parafiach naszej diecezji, można było podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W Nowej Soli specjalnie się do tego przygotowano.

W parafii pw. św. Antoniego w Nowej Soli. Odbyły się tam Dni Świętości Życia pod hasłem: „Życie jest cudem”. To propozycja kapucynów i tutejszej wspólnoty Domowego Kościoła.

– Zaprosiliśmy ks. Tomasza Kancelarczyka z Bractwa Małych Stópek, który głosił kazania o wartości życia podczas niedzielnych Mszy św. W poniedziałek wykład „Małżeństwo źródłem życia” miał dr hab. Mieczysław Guzewicz, a wczoraj o naprotechnologii mówiła położna z Sulechowa – Barbara Jasińska. Natomiast dziś podczas Mszy św. chętne osoby będą mogły podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego – wyjaśnia Katarzyna Gazińska.

– Poprzez Dni Świętości Życia chcemy przypomnieć jaką wartość ma ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci – dodaje.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego to modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu dziesiątki różańca, a także specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

Po raz kolejny modlitwy za nienarodzone dzieci podjęli się małżonkowie Małgorzata i Norbert Dubec.

– To dobra rzecz, którą możemy wspólnie zrobić. Dla mnie to trudne wyzwanie bo przy dzieciach jest dużo roboty i czasem po ludzku się nie chce, ale ta intencja człowieka mobilizuje. To też modlitwa w intencji rodziców, aby pokochali swoje dzieci – podkreśla pani Małgorzata.

Obchodom towarzyszyła wystawa „Jestem człowiekiem”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama