Nowy numer 43/2020 Archiwum

Prawo do życia przejdź do galerii

W ramach zielonogórskiego Festiwalu Życia 25 marca podczas Mszy św. w kościele Najświętszego Zbawiciela ponad 100 osób zadeklarowało modlitwę w intencji zagrożonego życia nienarodzonych dzieci.

Dyskusja na temat ochrony życia nie jest debatą akademicką i nie chodzi o prezentowanie argumentów, konsekwencją jest śmierć nienarodzonych dzieci. W Polsce daje się zauważyć, dzięki aktywności obrońców życia, tendencję malejącą w ilości przeprowadzanych aborcji, ale na świecie w ostatnich 50 latach przeprowadzono ok. 2 miliardów aborcji, dlatego jak podkreślają organizatorzy Festiwalu Życia w Zielonej Górze, trzeba bardzo mocno promować Ewangelię Życia i włączać ludzi w duchowe dzieło obrony życia.

– Jestem przekonana, że moja modlitwa to ważny wkład w ochronę życia, budowania atmosfery szacunku wobec tajemnicy istnienia każdego człowieka. To przerażające, że pozwala się na mordowanie bezbronnych dzieci, modlę się każdego dnia, żeby przerwać tę straszliwą spiralę bezduszności – powiedziała Ewelina Nawrocka.

Przez 9 miesięcy osoby podejmujące dzieło duchowej adopcji dziecka zagrożonego zagładą będą modliły się w intencji życia poczętego dziecka oraz odwagi i szacunku wobec daru dla rodziców. – Niech nad każdym adoptowanym dzieckiem będzie wasza modlitwa, komunia święta, post i ofiara – zwrócił się do osób podejmujących duchową adopcję redemptorysta o. Piotr Andrukiewicz CSsR.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama