Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Uwaga będzie mocno wiało

Na obszarze województwa lubuskiego meteorolodzy prognozują 1 kwietnia występowanie bardzo silnego wiatru.

Wiatr wiejący z kierunku zachodniego osiągnie średnią prędkość od 30 do 50 km/h, w porywach prędkość wiatru wzrośnie od 70 do 100 km/h. W przypadku występowania burz wiatr osiągnie prędkość od 110 do 120 km/h. Należy liczyć się z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem oraz gradu. Ostrzeżenie obowiązuje do końca dnia, potem porywy wiatru powinny słabnąć.

Wojewoda Lubuski Katarzyna Osos bierze udział w telekonferencji, zwołanej przez Premier RP Ewa Kopacz. Powodem jest ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia, które obowiązuje m.in. w województwie lubuskim. W telekonferencji uczestniczą również przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Straży Pożarnej.

W trakcie szalejącej nad województwem lubuskim nawałnicy spowodowanej przez huragan „Niklas” strażacy interweniowali ponad 300 razy. Najwięcej zgłoszeń było w powiatach: zielonogórskim, żarskim, żagańskim, świebodzińskim i krośnieńskim, w akcjach wzięło udział blisko 500 zastępów ratowniczych. Jak poinformowała rzecznik prasowy lubuskich strażaków mł. kpt. Magdalena Bilińska, nikt nie został ranny, ale są znaczące straty materialne.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma