Nowy numer 42/2020 Archiwum

Święta na drogach

Na lubuskich drogach, w okresie przed świątecznym i świątecznym, policja odnotowała mniej wypadków. Nie obyło się jednak bez ofiar śmiertelnych.

Podczas akcji „Wielkanoc” lubuscy policjanci odnotowali 4 wypadki. – W wyniku tegorocznych wypadków 2 osoby poniosły śmierć, a 5 zostało rannych. Przed rokiem zginęła 1 osoba ale aż 10 doznało poważnych obrażeń – wyjaśnia rzecznik lubuskiej policji kom. Sławomir Konieczny.

Do najpoważniejszego wypadku doszło w piątek 3 kwietnia na drodze wojewódzkiej nr 289, w miejscowości Chełm Żarski.

- Na łuku drogi kierujący samochodem marki Audi A4 uderzył w budynek. W wyniku wypadku śmierć poniósł 26-letni kierowca, a będący w tym samym wieku pasażer samochodu został ranny. Przyczyną wypadku najprawdopodobniej była nadmierna prędkość - wyjaśnia rzecznik.

- Drugi poważny w skutkach wypadek wydarzył się w sobotę na drodze nr 22 w powiecie sulęcińskim. Na odcinku Lubniewice-Kołczyn, kierujący Nissanem z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Kierowca auta zginął na miejscu. Pozostałe wypadki miały miejsce 4 kwietnia w Nowym Miasteczku i 6 kwietnia za miejscowością Gorzupia. W wyniku tych zdarzeń  4 osoby doznały obrażeń - kontynuuje.

Lubuska policja przez świąteczny weekend zatrzymała także 35 nietrzeźwych kierujących.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama