Nowy numer 42/2020 Archiwum

Zburzą most na Odrze

Dziś została podpisana umowa na budowę drugiej nitki drogi ekspresowej S3 na odcinku od Sulechowa do węzła Zielona Góra Północ o długości 13,4 km.

Wykonawcą odcinka o długości 13,4 km będzie firma Strabag. - Koszt realizacji zadania to prawie 299 mln zł. Zgodnie z umową wykonawca ma 22 miesiące na realizację inwestycji, z wyłączeniem okresów zimowych. Termin zakończenia budowy tego odcinka S3 to sierpień 2017 roku - wyjaśnia Anna Jakubowska, rzecznik zielonogórskiego oddziału GDDKiA.

Ustalony termin nie oznacza jednak końca budowy. Wciąż będzie jedno przewężenie na wysokości Cigacic. - Wyjątkiem jest tutaj drugi most na Odrze, który zostanie oddany dwa lata później. Stanie się tak, dlatego że zostanie on postawiony w miejscu starego, który na chwile obecną jest w użytkowaniu i musi pozostać do dyspozycji kierowców do chwili wybudowania pierwszego z nowych obiektów - wyjaśnia rzecznik.

Oprócz budowy nowej jezdni kontrakt zakłada także wykonanie prac na już istniejącym odcinku trasy S3 (Sulechów-Zielona Góra). Wszystko po to, aby dostosować trasę do europejskich standardów drogi ekspresowej.

Na odcinku 13,4 km zostaną wybudowane m.in. dwa duże przejścia dla zwierząt. Podobne do tych jakie znajduje się niedaleko Międzyrzecza na oddanym w ubiegłym roku do ruchu odcinku S3 Gorzów Wlkp. - Międzyrzecz.

Dla pozostałych dwóch odcinków od Zielonej Góry do Nowej Soli prowadzone są jeszcze postępowania przetargowe. - Będziemy czynili starania, aby umowy na realizację tych odcinków zostały podpisane z wykonawcami jeszcze jesienią tego roku. Wszystkie pozostałe odcinki drogi S3 w lubuskim są już zrealizowane lub w realizacji - przypomina Anna Jakubowska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama