Nowy numer 25/2018 Archiwum

Drzwi są otwarte przejdź do galerii

W Tygodniu Miłosierdzia kożuchowską parafię pw. Matki Bożej Gromnicznej nawiedziła ikona namalowana na polecenie Jezusa.

W święto Bożego Miłosierdzia wędrujący po diecezji zielonogórsko-gorzowskiej obraz Jezusa Miłosiernego odwiedził wiernych głogowskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego, a 15 kwietnia został przywieziony do Kożuchowa. Uroczystemu powitaniu na kożuchowskim rynku i Mszy św. przewodniczył bp Paweł Socha. Peregrynacja jest połączona z 7-dniowymi misjami świętymi, które po raz ostatni odbywały się w Kożuchowie przed 15 laty. – Ikona Jezusa Miłosiernego została właściwie stworzona dla naszego pokolenia, na żądanie Pana Jezusa – mówił na kożuchowskim rynku ojciec Emilian Sigel, odpowiedzialny za peregrynację w diecezji.

Mieszkańcy prosili Chrystusa o nową moc Bożej Miłości, która nie zazdrości, nie szuka poklasku i wszystko przetrzyma, oraz by Boże Miłosierdzie zwyciężyło słabość i niegodność, których nie brakuje na co dzień. – Jezu Miłosierny, witamy Ciebie w imieniu wspólnoty gminy Kożuchów. To niezwykły moment, kiedy wędrując pośród nas, głosisz orędzie Bożego Miłosierdzia. Dawałeś nam już wielokrotnie znak, że jesteś pośród nas ze swoją łaską i błogosławieństwem w codziennym życiu. Pragniemy, abyś na nowo zagościł w każdym domu i aby dzięki temu zmieniło się nasze życie – powiedział burmistrz Kożuchowa Paweł Jagazek.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma