Nowy numer 33/2022 Archiwum

Na jednośladach do Rokitna

Od trzech lat ostatnia niedziela kwietnia jest dla motocyklistów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej dniem pielgrzymki do sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie.

W tym roku pielgrzymka ta odbędzie się 26 kwietnia. Zbiórka motocyklistów o 13.00 przy figurze Chrystusa Króla w Świebodzinie. O 14.00 wspólny wyjazd do sanktuarium w Rokitnie. Tam na 15.00 zaplanowano Mszę św., a po niej błogosławieństwo motocykli, modlitwę przy relikwiach św. Jana Pawła II oraz zwiedzanie sanktuarium.

Nowością na tegorocznej pielgrzymce będzie wspólny przejazd motocyklistów spod Figury Chrystusa Króla w Świebodzinie do sanktuarium w Rokitnie.

- Tych wspólnie przejechanych  40 km pozwoli nam doświadczyć wspólnoty i niewątpliwie będzie radością z faktu, że jesteśmy razem w drodze - zauważa ks. Jarosław Zagozda, proboszcz z Baczyny k. Gorzowa Wlkp. i członek Klubu Księży Motocyklistów God`s Guards.

- Rozpoczynając sezon motocykliści zawsze pamiętają o poświęceniu motocykli i często w różnych parafiach spotykają się na Mszy św. Nasza pielgrzymka daje okazję do spotkania miłośników jednośladów z różnych stron diecezji i jest znakiem solidarności braci motocyklowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy nie tylko motocyklistów ale wszystkich sympatyków jednośladów - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama