Nowy numer 28/2018 Archiwum

Po raz pierwszy w Zielonej Górze

Jedna z najwybitniejszych kompozycji muzyki europejskiej, oratorium „Mesjasz” Jerzego Fryderyka Haendla zabrzmi 23 kwietnia w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela.

Od ponad 250 lat arcydzieło Haendla wzbudza podziw wśród miłośników muzyki i jest nie lada wyzwaniem dla muzyków. Zielonogórska publiczność będzie miała okazje wysłuchania „Mesjasza” w oryginalnym brzmieniu instrumentów z epoki.

Do wykonania oratorium zostali zaproszeni wybitni specjaliści w zakresie barokowej muzyki oratoryjnej i tak podczas czwartkowego koncertu pod batutą Bartłomieja Stankowiaka wystąpią:

Marzena Michałowska – sopran,

Bogumiła Tarasiewicz – mezzosorpan,

Karol Kozłowski – tenor,

Maciej Straburzyński – bas,

Chór Kameralny Uniwersytetu Zielonogórskiego „Vox humana”,

Polski Chór Kameralny „Cantus Polonicus”,

Orkiestra „Arte dei Suonatori”.

Koncert odbędzie się w 23 kwietnia 2015r. w Zielonej Górze, w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Bilety w cenie 20 i 30 złotych do nabycia przed koncertem.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma