Nowy numer 42/2020 Archiwum

Świebodzin za życiem

Już w niedzielę, 26 kwietnia, odbędzie się Marsz dla Życia. Organizatorzy zapraszają wszystkich świebodzinian i mieszkańców naszego regionu, którym bliska jest obrona życia.

Głównym organizatorem Marszu dla Życia jest parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Właśnie w tej świątyni przez cały dzień kazania będzie głosił ks. Tomasz Kancelarczyk z Bractwa Małych Stópek.

- Św. Jan Paweł II mówił często o cywilizacji życia i miłości. W tych czasach, kiedy dookoła jest tyle negatywnego przekazu na temat życia poczętego, chcemy poprzez głoszone słowo Boże, a później Marsz dla Życia uwrażliwić wiernych na tę kwestię. Przypomnieć, że poczęte dziecko to już życie, które trzeba chronić - podkreśla ks. Jan Romaniuk, proboszcz i kustosz sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

- W niedzielne popołudnie zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w wielkiej manifestacji za życiem i rodziną - dodaje.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którym bliska troska o życie. - Podczas marszu będziemy modlić się za dzieci poczęte i zagrożone aborcją. Chcemy także w radośnie manifestować naszą afirmację dla życia, które powinniśmy szanować od poczęcia do naturalnej śmierci. Mam nadzieję, że to wydarzenie zachęci uczestników oraz mieszkańców Świebodzina do podejmowania regularnych akcji pro life - uważa Alicja Pitak, jedna z osób zaangażowanych w organizację.

Marsz dla Życia poprzedzi Msza św. o 15.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła. Marsz wyruszy o 16.00 i zakończy się pod figurą Chrystusa Króla.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama