Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jak będzie w Krakowie?

Warsztaty dla wolontariuszy, koncert i prezentacja filmów z poprzednich Światowych Dni Młodzieży oraz Eucharystia - tak m.in. wyglądały Rejonowe Dni Młodzieży w Krośnie Odrzańskim.

Spotkanie rozpoczął 25 kwietnia koncert Macieja Wróblewskiego, zielonogórskiego barda, podczas którego odbyła się również prezentacja fragmentów filmów ze Światowych Dni Młodzieży.

Młodzież mogła także posłuchać świadectw uczestników ŚDM i uczestniczyła w Eucharystii, której przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

– Myślę, że to przygotowanie jest ważne. Zostałem już przydzielony w mojej parafii do grupy wolontariuszy i przyjechałem dzisiaj do Krosna Odrzańskiego, by dowiedzieć się, jak będzie wyglądało spotkanie w Krakowie – mówi Aleksander Wichmann z Gubina.

– Podjęliśmy modlitwę w intencji ojca świętego, młodzieży, która przyjedzie do Polski, oraz młodzieży z naszej parafii. Informujemy o tym spotkaniu naszych kolegów i koleżanki nie tylko z Krosna Odrzańskiego, ale i z sąsiednich parafii. Bardzo się cieszę, że ŚDM odbędą się w Polsce – dodaje Dawid Staniuszko z Krosna Odrzańskiego.

W drugim dniu spotkania przewidziano warsztaty dla poszczególnych sekcji młodzieżowego wolontariatu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama