Nowy numer 44/2020 Archiwum

Podwójna modlitwa

Już po raz drugi w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. znani kompozytorzy poprowadzą Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne „Gaudete et cantate Deo”. Zapisy już ruszyły.

Warsztaty odbędą się od 29 do 31 maja. Są skierowane są do wszystkich osób śpiewających i grających na instrumentach.

- To będzie czas nie tylko doskonalenia swoich umiejętności instrumentalno-wokalnych pod okiem świetnych dyrygentów. Przede wszystkim zależy nam, aby uczestnicy mogli doświadczyć piękna i głębi wspólnie celebrowanej liturgii. Wierzymy, że to doświadczenie pozwoli nam zbliżyć się do Boga. Św. Augustyn mówił: „Kto śpiewa, dwa razy się modli”. Muzyka w połączeniu z tekstem to piękna modlitwa - podkreśla organizatorka Elżbieta Anacka.  

Przedsięwzięcie, jak podkreślają organizatorzy, wynika z głębokiego przekonania o potrzebie propagowania muzyki liturgicznej, a także integrowania środowiska miłośników muzyki chóralnej naszego miasta i okolic. - Liczymy, że dzięki warsztatom obudzimy w ludziach pragnienie modlitwy poprzez muzykę. Utwory, których uczymy się podczas warsztatów wykorzystujemy w trakcie roku liturgicznego, uświetniając uroczystości kościelne - wyjaśnia gorzowianka.

Od strony muzycznej poprowadzą je: Paweł Bębenek, Piotr Pałka, Jakub Tomalak. Natomiast o kwestie duchowe patroszy się: ks. Andrzej Kołodziejczyk.

Informacje i zapisy: wlm.gorzow@interia.pl, tel. 664763845. Informacje również na stronie: www.wlm-gorzow.pl

Warsztaty są organizowane pod auspicjami Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Chóralnej działającego przy parafii Pierwszych Męczenników Polski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama