GN 24/2018 Archiwum

Promocja lektorów i piłkarski finał

W najbliższą sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu odbędzie się diecezjalne spotkanie ministrantów i lektorów.

Myśl przewodnią pielgrzymki stanowić będą słowa "Błogosławieni czystego serca", które są tegorocznym hasłem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie.

9 maja będzie czas na modlitwę, formację, a także wymianę doświadczeń. Tradycyjnie podczas Eucharystii odbędzie się promocja nowych lektorów. W ramach pielgrzymki odbędzie się także konkurs liturgiczny. Zostaną rozegrane także finały diecezjalnej Piłkarskiej Ligi Ministranckiej.

W zeszłym roku w spotkaniu wzięło ponad 1100 ministrantów z różnych stron diecezji.

Program spotkania w Paradyżu:

godz. 10.00 - spotkania ministrantów i lektorów w grupach wiekowych  (modlitwa, wykład formacyjny, wymiana doświadczeń)
godz. 11.30 - Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego (w trakcie Mszy św. odbędzie się promocja nowych lektorów)
godz. 13.00 - przerwa na posiłek
godz. 13.45 - konkurs liturgiczny (aula św. Tomasza) i równolegle rozpoczęcie finałowych rozgrywek ligi ministranckiej (12 drużyn - po 4 z każdej kategorii wiekowej, mecze 2 x 10 minut odbywać się będą na trzech boiskach równocześnie, w systemie pucharowym)
godz. 16.00 - zakończenie rozgrywek, wręczenie nagród dla finalistów ligi ministranckiej, rozstrzygnięcie konkursu liturgicznego
godz. 16.30 - zakończenie pielgrzymki.
 
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma