GN 24/2018 Archiwum

2 wypadki, 45 nietrzeźwych

Gdyby nie śmiertelne potrącenie 26-letniego rowerzysty 1 maja w Zwierzynie, tegoroczny weekend majowy można być uznać z najbezpieczniejszy od kilku lat.

Policja rozpoczęła kontrole już w czwartek 30 kwietnia. - Ruch, choć zwiększony, to odbywał się spokojnie. Mundurowi nie odnotowali jakiś spektakularnych form łamania drogowego kodeksu. Kierowcy wykazywali się odpowiedzialnością i zdrowym rozsądkiem - wyjaśnia kom. Marcin Marudy z Zespołu Prasowego KWP.

Niestety nie wszyscy. - Z pewnością nie tych 45, którzy prowadząc swe samochody wcześniej spożywali alkohol. Wszyscy oni stracili prawa jazdy, a sprawami ich niebawem zajmą się sądy - wyjaśnia policjant.

Tegoroczny weekend majowy w porównaniu do poprzednich lat był znacznie bezpieczniejszy. I tak dla porównania w 2012 roku było 10 wypadków, w 2013 – 9 wypadków, w 2014 roku 15 wypadków, a w tym tylko dwa. W ich wyniku w 2010 roku zginęło 9 osób, w 2013 – 3, w 2014 - 1 i w tym roku jedna.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma