Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Rozmówki filozoficzne

„Pytanie o Boga… Filozofia religii Paula Tillicha” to tytuł najnowszej książki ks. Marcina Napadło. Autor spotkał się z czytelnikami i opowiedział o odkrywaniu i fascynacji filozofią wybitnego myśliciela XX wieku.

Ciekawość poznawcza i chęć budowania intelektualnej wyobraźni zgromadziła 7 maja słuchaczy w międzyrzeckim muzeum im. Alfa Kowalskiego na spotkaniu autorskim z filozofem ks. Marcinem Napadło. Autor przedstawił słuchaczom w czytelny i zrozumiały sposób główne zagadnienia filozofii religii i najważniejsze tezy nakreślone w swojej publikacji dotyczącej filozofii religii Paula Tillicha. Ks. Napadło przekonywał słuchaczy, że jednym z podstawowych celów intelektualnych poszukiwań protestanckiego filozofa i teologa Paula Tillicha była chęć pomocy współczesnemu, zagubionemu człowiekowi w odkryciu Boga. – Paul Tillich przez całe życie w swojej pracy naukowej poruszał się na pograniczu w sensie intelektualnym i kulturowym. Jako mały chłopiec często wyjeżdżał nad morze Bałtyckie i stając na granicy brzegu wpatrywał się w bezgraniczność horyzontu. Postawę Tillicha, od wczesnego dzieciństwa w rodzinnym domu kształtowała atmosfera poważnego myślenia i dlatego Tillich w swojej filozofii pokazuje, że religia ogrania całość ludzkiego życia, stara się odsłonić korzenie i sięgnąć do fundamentów religijności, dotrzeć do istoty rzeczy – mówił ks. Marcin Napadło.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma