Nowy numer 44/2020 Archiwum

Śmiertelny wypadek na S3

Dzisiaj w powiecie zielonogórskim doszło do dwóch wypadków drogowych – jeden z nich okazał się śmiertelny. Drogi K32 i S3 były zablokowane przez kilka godzin.

Pierwszy wypadek miał miejsce ok. 7.00 rano na drodze K32 Sulechów – Kargowa. – Kierujący ciągnikiem rolniczym mężczyzna przed wykonaniem manewru w lewo nie upewnił się, czy może skręcić i zderzył się z wyprzedzającym go samochodem osobowym Renault Megane. Samochodem podróżowało czterech mężczyzn. Wszyscy trafili do szpitala. Droga w tym miejscu była zablokowana przez ok. 2 godziny – tłumaczy nadkom. Małgorzata Stanisławska z Zespołu Prasowego KMP w Zielonej Górze.

Do kolejnego wypadku doszło tuż przed godziną 11.00 na drodze krajowej nr 3. – Policjanci ruchu drogowego wracający z wypadku z drogi krajowej K32 dotarli na miejsce bezpośrednio chwilę po zdarzeniu. Niestety okazało się, że kierujący osobowym peugeotem po zderzeniu z ciężarówką poniósł śmierć na miejscu. Droga była zablokowana przez około 4 godziny – wyjaśnia policjantka.

Policja ustala dlaczego kierujący peugeotem na prostym odcinku drogi zjechał nagle na przeciwny pas jezdni wprost pod ciężarówkę.

Policjanci apelują o ostrożność, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i wyobraźnie na drodze. - Pamiętajmy, że przed wykonywaniem manewrów na drogach należy upewnić się czy możemy je bezpiecznie wykonać nie narażając innych kierujących. Stosujmy się także do ograniczeń prędkości i szanujmy innych uczestników ruchu drogowego – apeluje nadkomisarz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama