Nowy numer 28/2018 Archiwum

22 godziny dla Słowa

Katolicy, protestanci i baptyści dziś i jutro czytają Biblię w głogowskich sukiennicach.

Akacja „Głogów czyta Biblię” zorganizowana została w ramach Weekendu Qlturalnego.

– Chcemy jako chrześcijanie, m.in. katolicy i protestanci, wspólnie przeczytać Nowy Testament. Kiedyś Głogów był miastem wielu wyznań, które łączyła Biblia i dlatego pomyśleliśmy, że dziś również Słowo Boże może połączyć chrześcijan – mówi Tomasz Terefenko, współorganizator akcji.

Pismo Święte będzie czytane 9 i 10 maja po 11 godzin dziennie. W ewangeliczną inicjatywę włączy się w sumie 67 osób.

– Czytając słowo Boże odnajduję w Nim Chrystusa i życie, i jest ono dla mnie bardzo ważne. W prawdzie umieszczonej w Piśmie Świętym znajduję radość i pokój oraz siły do codziennego życia – mówi Tomasz Terefenko

– Słowo Boże pozwala pokonywać wielkie trudności i codzienne małe problemy. To jest bardzo potrzebne byśmy my, chrześcijanie się spotykali i trwali razem w wierze – dodaje Dorota Drozd, pomysłodawczyni Weekendu Qlturalnego.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma