Nowy numer 37/2021 Archiwum

Świętują papieskie urodziny przejdź do galerii

Zespół Szkół Katolickich im. Stanisława Kostki w Zielonej Górze postanowił uczcić 95. urodziny św. Jana Pawła II.

W niedzielę 17 maja była Msza św. w kościele w parafii pw. Ducha Świętego, a po niej - na placu przed świątynią - rodzinna zabawa, wspólne robienie prezentu dla papieża i oczywiście tort urodzinowy. Jan Paweł II urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach.

- Papież Jan Paweł II wciąż jest obecny naszych sercach i dlatego chcemy świętować jego urodziny - tłumaczy Anna Walczak, pedagog zielonogórskiego „Katolika”.

Wspólnie świętować przyszły całe rodziny. - To świetny pomysł. Musimy szukać sposobów jak opowiedzieć o tym niezwykłym świętym nowym pokoleniom - zauważa Katarzyna Windak. - Mnie Jan Paweł II najbardziej urzekł miłością do wszystkich ludzi - dodaje.

Na jutro, 18 maja o 17.00, zaplanowano wykład o papieskiej pasji „Zdrowy duch, zdrowe ciało” w sali  nad Księgarnią św. Antoniego. Natomiast o 18.00 pod zielonogórskim ratuszem można przyłączyć się do pisania życzeń dla św. Jana Pawła II. Na koniec odbędzie się degustacja papieskich kremówek.

Zespół Szkół Katolickich w Zielonej Górze prowadzi nabór na kolejny rok szkolny. Więcej informacji na: www.katolik.zgora.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama