Nowy numer 43/2020 Archiwum

Narodziny białego lwa

W ZOO Safari w Świerkocinie przyszedł na świat biały lew. To drugi taki przypadek w Polsce.

Biały lew przyszedł na świat z wtorku na środę 13 maja. - To jest samczyk i ma na imię Kubuś. Jego biologiczni rodzicami są białe lwy: samica o imieniu Tia i samiec o imieniu Aga. Oboje mają po pięć lat - wyjaśnia zootechnik Monika Krych.

To pierwsze dziecko lwicy. Tia nie potrafiła zająć się małym lwiątkiem po porodzie, a  dodatkowo nie miała pokarmu. Na szczęście z pomocą pospieszyli pracownicy ZOO Safari, którzy zaopiekowali się Kubusiem w pierwszej dobie.

- Dokarmiliśmy, a na drugi dzień oddaliśmy małego matce. Na szczęście go przyjęła. Obecnie maluch jest przy lwicy, która się nim opiekuje, wylizuje go, a my go dokarmiamy - tłumaczy zootechnik.

Maluch miewa się znakomicie i waży 1100g.

Biały lew to niezwykle rzadki okaz w Polsce. - W Polsce oprócz nas białe lwy ma też ogród w Borysewie. Od innych lwów odróżnia je wyłącznie biały kolor sierści, natomiast reakcje i zachowania stadne oraz fizjologia jest taka sama - wyjaśnia zootechnik.

Oprócz białych lwów w ZOO w Świerkocinie można zobaczyć m.in. antylopy, papugi, małpy, lwy, dingo, osiołki, kucyki i kozy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama