Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zabawa dla 5 tysięcy dzieci!

Co roku prawie 5 tys. dzieci bawi się podczas Diecezjalnego Dnia Dziecka na terenie sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. W tym roku impreza odbędzie się 6 czerwca.

Na najmłodszych diecezjan, jak co roku, czeka sporo atrakcji m.in. dmuchane zamki i zjeżdżalnie, gry zespołowe i konkursy z nagrodami. - Wszystkie atrakcje dla dzieci są oczywiście bezpłatnie, trzeba tylko dojechać - tłumaczy Anna Maria Fedurek, rzecznik diecezjalnej Caritas.

Do festynu intensywnie przygotowują się wolontariusze. - Ten dzień dziecka bez wolontariuszy nie mógłby w ogóle się odbyć. To oni przede wszystkim zajmują się animacją zabaw z dziećmi, a proszę mi wierzyć pomysły mają świetne - zauważa Agata Dzieńdziura z Centrum Wolontariatu Caritas.

Jak się okazuje Diecezjalnego Dnia Dziecka nie mogą doczekać się nie tylko dzieci, ale sami wolontariusze. - Bardzo cieszę się, że mogę sprawić radość dzieciom. W zamian nic nie chcemy, no może tylko uśmiech - mówi Dominika Mróz. - Zapraszamy super zabawa gwarantowana - dodaje.

Wciąż można jeszcze zaangażować się w organizację festynu. - Przez wolontariat staję się lepszym człowiekiem. To daje mi oczywiście satysfakcję. Warto zaangażować się choćby w jakiś drobny wolontariat - przekonuje Mateusz Szyja.

Diecezjalny Dzień Dziecka organizowany przez Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, kurię biskupią oraz sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie.

Przyjazdu nie trzeba oczywiście zgłaszać, ale warto to zrobić. Każda zapisana osoba lub grupa otrzyma drobny poczęstunek, napoje oraz paczki od strategicznego sponsora festynu Jeronimo Martins, właściciela sieci handlowej Biedronka. Ale uwaga - można to zrobić tylko do 30 maja: tel. 600 990 394, mail: sgrzyb@caritas.pl

Festyn odbędzie się pod honorowym patronatem: biskupa diecezjalnego - Stefana Regmunta, marszałka województwa lubuskiego - Elżbiety Polak i wojewody lubuskiego - Katarzyny Osos.

Program festynu:
10.00 - Rozpoczęcie Festynu w Rokitnie
11:00 - Msza św. oraz zawierzenie dzieci Matce Bożej Rokitniańskiej
12.00 - Przerwa na posiłek
12.30 - rozpoczęcie programu artystycznego m.in.: pokazy, zawody sportowe, gry i zabawy i inne atrakcje
16.00 - zakończenie uroczystości

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama