Nowy numer 3/2021 Archiwum

O której na procesję?

W czwartek, 4 czerwca, Boże Ciało. Sprawdź, gdzie i kiedy odbywają się główne procesje eucharystyczne.

Gorzów Wlkp. – Msza św. w katedrze o godz. 10.00, a po niej procesja eucharystyczna pod przewodnictwem bp Tadeusza Lityńskiego. Trasa procesji: pierwszy ołtarz na skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Jagiełły, drugi ołtarz przy białym kościele (parafia św. Antoniego i Stanisława), trzeci ołtarz przy „czerwonym kościele” (parafia Podwyższenia Krzyża Świętego), czwarty ołtarz przy katedrze.

Zielona Góra – Msza święta rozpocznie się o godz. 9.30 w konkatedrze. Początek procesji około godz. 10:00. Trasa procesji: ul. Mickiewicza, Pl. Powstańców Wlkp., Boh. Westerplatte, ul. Ułańska, do kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela.

Głogów – (parafia pw. św. Mikołaja) Msza św. o godz. 9:30, po niej procesja do czterech ołtarzy. Zakończenie przy kościele św. Klemensa.

Babimost – Suma z procesją eucharystyczną z kościoła parafialnego do kościoła św. Jacka. Msza św. o godz. 11:00 będzie odprawiona na cmentarzu w kościele św. Jacka.

Bytom Odrzański – Po Mszy św. o godz. 10.00 rozpocznie się procesja eucharystyczna ulicami: Szeroką, Polną, Dworcową do Rynku.

Dobiegniew – Po Mszy św. o godz. 11.30 rozpoczęcie procesji Eucharystycznej do 4 ołtarzy – przy ul. Staszica, ul. Wyszyńskiego, ul. Plac Wolności i przy kościele pw. św. Józefa.

Gubin (parafia pw. Trójcy Świętej) – Msza św. o godz. 9.30. Po Eucharystii procesja do Guben.

Grodowiec Msza św. o godz. 9.00. Po Eucharystii procesja.

Kargowa Msza św. o godz. 09.00 w kościele pw. św. Maksymiliana, a po niej procesja eucharystyczna.

Kostrzyn nad Odrą (parafia NMP Matki Kościoła) – Msza św. o godz. 9.00. Około godz. 9.45 procesja eucharystyczna ulicami miasta. Trasa procesji: ul. Kard. St. Wyszyńskiego, Wojska Polskiego, Gorzowska, Wodna i ul. Kard. St. Wyszyńskiego.

Krosno Odrzańskie (parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej)o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy trasą przez most, ul. WOP, Poznańską, 1 Maja do kościoła św. Marcina.

Lubsko – (parafia Nawiedzenia MNP) Msza św. o godz. 10.00, a po niej procesja eucharystyczna ulicami: Kopernika, Zamkową, Mickiewicza, Krakowskie Przedmieście z powrotem do kościoła. Po procesji Msza św.

Lubsko (parafia NSPJ) – Msza św. o godz. 9.00, a po niej procesja eucharystyczna. Trasa procesji: ul. XX–lecia, Reja, Przemysłowa, Sybiraków, XX–lecia.

Międzyrzecz – po Mszy św. o godz. 10.30, przy Kościele św. Wojciecha procesja do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polskich

Rokitno – Msza św. o godz. 12.00. Po Eucharystii procesja.

Skwierzyna – Msza św. o godz. 10.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela, a po niej procesja i Msza św. w kościele pw. św. Mikołaja.

Słubice – Msza św. o godz. 10.30 w kościele NMP Królowej Polski, po Eucharystii procesja do kościoła pw. Ducha Świętego.

Sulechów – Procesja eucharystyczna, wspólna dla sulechowskich parafii, wyruszy po Mszy św. o godz. 9.30 w kościele Podwyższenia Krzyża i zakończy się Mszą św. w kościele św. Stanisława. Trasa procesji: pl. Kościelny, Brama Piastowska, pl. Ratuszowy, ul. Licealna, Żeromskiego, Przyłączna, Armii Krajowej w kierunku kościoła św. Stanisława Kostki.

Szprotawa – Msza św. o godz. 10.00, a po Eucharystii procesja. Trasa procesji: pl. Ewangelicki, ul. Targowa i Kościuszki przez ul. I Armii i Rynek.

Świebodzin – Msza św. o godz. 9.30 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, po której wyruszy procesja ulicami miasta: Sulechowską, Kolejową, J. Piłsudskiego, Głogowską, Kilińskiego, Kościelną do Placu św. Jana Pawła II. Zakończenie przy Ratuszu. Po procesji Msza św. w kościele pw. św. Michała Archanioła

Wschowa – (parafia św. Jadwigi) Msza św. o godz. 11.00, a po niej procesja i kolejna . Msza św. ok. godz. 12.30.

Wschowa – (parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika) Msza św. o godz. 10.00. Po Eucharystii procesja ulicami miasta.

Żagań – Po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP wyruszy procesja ulicami miasta. Trasa procesji: ul. II Armii Wojska Polskiego, pl. Wolności, Jana Pawła II, Piłsudskiego, Brodatego, Łużycka i zakończenie przy kościele św. Apostołów Piotra i Pawła.

Żary – (parafia św. Józefa) procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00. Ołtarze będą przygotowane: przy kościele na pl. Inwalidów, przy kościele Rektoralnym (ul. Chrobrego) przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa (pl. Kard. St. Wyszyńskiego), przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (ul. 11 listopada).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama