Nowy numer 3/2021 Archiwum

Uwielbienie płynie z serca

Wieczorem w uroczystość Bożego Ciała Katolickie Stowarzyszenie „Kanaan” i diakonia muzyczna „Serce Uwielbienia” zaprasza gorzowian na koncert uwielbienia.

Do organizacji takiego koncertu organizatorzy zainspirowali się podglądając inne miasta w Polsce. - Od 2003 roku na jednym z rzeszowskich osiedli odbywa się koncert uwielbieniowy „Jednego serca, jednego ducha”. Mózgiem tego całego przedsięwzięcia jest muzyk Jan Budziaszek, perkusista zespołu „Skaldowie”, który zaprosił do inicjatywy innych muzyków chrześcijańskich - wyjaśnia ks. Waldemar Grzyb, opiekun diakoni.

Każdego roku przybywa koncertów organizowanych w Boże Ciało. - W tym roku kiedy udało nam się wydać płytę uwielbieniową z diakonią muzyczną Odnowy w Duchu Świętym "Kanaan". Pomyśleliśmy, że jesteśmy na tyle gotowi, żeby podjąć się trudu organizacji takiego koncertu - tłumaczy ks. Waldemar.

- Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału. Boże Ciało to wyjątkowy dzień dla każdego chrześcijanina. Rano idźmy na procesję i radujmy się tym, że Jezus przychodzi do nas w Eucharystii. A wieczorem spotkajmy się razem, aby podziękować Bogu za nasze życie i oddać Mu chwałę poprzez muzykę chrześcijańską  To nie będzie tylko zwykły koncert do posłuchania, ale przede wszystkim czas modlitwy i uwielbienia - dodaje.

Organizatorzy mają nadzieję, że za rok będzie to już koncert plenerowy. - Na jeden z rzeszowskich koncertów przyszło wspólnie uwielbiać Boga ok. 30 tys. ludzi. To był największy koncert chrześcijański w Europie. Dlaczego u nas nie może tak być? - uśmiecha się kapłan.

Początek koncertu w o godzinie 19.30 (4 czerwca) w kościele pw. św. Wojciecha przy ulicy Gwiaździstej w Gorzowie Wlkp.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama