Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pójdź po księdza

Wyruszą w piątek, aby w niedzielę na pieszo dotrzeć do Rokitna. Dlaczego? Aby modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Pielgrzymka to pomysł oddolny. - Powstał jedenaście lat temu z inicjatywy trzech świeckich panów z parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze, którzy mieli natchnienie, że potrzeba trudu, świadectwa i modlitwy w intencji powołań i powołanych - przypomina ks. Przemysław Janicki, diecezjalny duszpasterz powołań.

Pielgrzymki wyruszą bezpośrednio m.in. z Zielonej Góry, Gorzowa Wlkp., Kożuchowa i Sulechowa. Do poszczególnych grup dołączą się m.in. pątnicy z Bytomia Odrzańskiego, Sulęcina, Ośna Lubuskiego, Świdnicy, Zbąszynka. Wszyscy spotkają się w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu, skąd pójdą razem do Rokitna. - To pielgrzymka dla wszystkich, którym zależy na Kościele, powołaniach, Eucharystii, jakości posługi powołanych, a nad to dla wszystkich rozeznających powołanie - zauważa kapłan.

- Warto pójść i poświęcić trochę trudu bo potrzeba morza modlitwy, by nie zabrakło świętych szafarzy świętych sakramentów. Aby pomóc swoim księżom być świętszymi i wyprosić łaski młody - dodaje.

Pielgrzymi wyruszą 5 czerwca i dotrą do Rokitna w niedzielę 7 czerwca.

Można pójść od początku, albo dołączyć się w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. Stąd pielgrzymka, w kierunku Rokitna, wyruszy o godz. 8.00 rano.

Informacje: 669 050 265

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama