Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pokażą, jak to dawniej było

Jak kiedyś haftowano obrusy? Po co kowalowi imadło? Co może powstać z koralików? - m.in. tego się dowiesz podczas warsztatów "Ginące zawody i umiejętności", które odbędą się w Muzeum Etnograficznym w Ochli.

Warsztaty będą trwały od 8 do 12 czerwca w godz. 9–15. Podczas kilku dni skansen ożyje dzięki rzemieślnikom, rękodzielnikom i twórcom ludowym z całej Polski.

Gospodynie i gospodarze prezentować będą dawne umiejętności i profesje. Podczas warsztatów będzie można zobaczyć m.in., jak powstaje ludowa wycinanka, z czego robi się masło, ile gliny potrzeba, by ulepić garnek i ile czasu zajmuje zrobienie wiklinowego kosza.

Oprócz zwiedzania otwartych obiektów, wystaw i pokazów, organizator umożliwia zamówienie dodatkowych zajęć warsztatowych dla poszczególnych grup.

Podczas imprezy dostępne będą warsztaty:

– garncarstwo na kole,

– garncarstwo metodą wałeczkową,

– plecionkarstwo z papierowej wikliny,

– malowanie na szkle,

– hafciarstwo,

– szydełkowanie,

– kwiaty z bibuły,

– wycinanka ludowa,

– ozdoby ze słomy kukurydzianej,

– tkacki – gobeliny,

– tradycyjne przetwórstwo mleka – wyrób masła,

– ozdoby z siana,

– malowanie makatek.

Zgłoszenia udziału przyjmowane są przez Dział Oświatowy pod nr. tel. (68) 320 55 35.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma