Nowy numer 21/2018 Archiwum

Gotowi do pomocy przejdź do galerii

Na XIX Spotkaniu Lednica 2000 65 tys. młodzieży modli się i wychwala Boga w gorących promieniach czerwcowego słońca.

Pola Lednickie wypełniały się 6 czerwca pielgrzymami z Polski i Europy od wczesnych godzin rannych. Wśród młodych chrześcijan wielbiących Boga znalazły się grupy ze Wschowy, Witnicy, Świebodzina, Ośna Lubuskiego, Zielonej Góry, Łagowa Lubuskiego, Strzelec Krajeńskich, Krzeszyc, Jasienia, Starosiedla i Gorzowa Wlkp.

Przy namiocie służby medycznej obsługiwanym przez harcerzy z gorzowskiej ekipy ratowniczej udzielana jest pomoc kolejnej osobie, która zasłabła w palącym słońcu, a w tym samym momencie trwa modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą prowadzi wychowanek gorzowskiego domu dziecka. – Jesteśmy na Polach Lednickich od piątku wieczorem, wczoraj odbyła się odprawa, a dzisiaj od rana jesteśmy na naszym stanowisku, dyżur zakończymy w niedzielę rano. Do 15.30 mieliśmy 12 interwencji, w większości były to zasłabnięcia, ale dwie osoby zostały odwiezione do szpitala. Wcześniej byliśmy uczestnikami Spotkań Lednica 2000, towarzyszyła im zawsze wspaniała atmosfera, dlatego postanowiliśmy w tym roku zaangażować się w służbę medyczną. Cały nasz zespół składa się z ratowników medycznych, po prostu musieliśmy tutaj być – mówi Łukasz Fabisiak, szef zespołu ratowniczego.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma