Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zaproszenie do Paradyża

Jubileusz 25-lecia "Przyjaciół Paradyża". W niedzielę 14 czerwca w paradyskim seminarium odbędą się rocznicowe uroczystości Dzieła Duchowej Pomocy Powołaniom.

Dzieło Duchowej Pomocy Powołaniom "Przyjaciele Paradyża” powstało z inicjatywy ówczesnego biskupa gorzowskiego Józefa Michalika. Jego zadaniem jest wspieranie osób powołanych oraz budzenie nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

Osoby zaangażowane we Wspólnotę „Przyjaciół Paradyża” włączają się w dzieło duchowej pomocy powołaniom poprzez codzienną modlitwę, pogłębianie daru wiary i świadectwo codziennego życia. 

Ważnym zadaniem, realizowanym na miarę indywidualnych możliwości osób zaangażowanych w troskę o powołania duchowne, jest pomoc materialna na potrzeby seminarium duchownego oraz duszpasterstwa powołań.

Aktualnie w całej diecezji do grupy „Przyjaciół Paradyża” należy 1200 osób zrzeszonych w 64 kołach parafialnych.

- Po 25 latach działalności trudno oddać słowami bezcenną wartość modlitw, cierpienia i darów materialnych, które Przyjaciele Paradyża ofiarowali naszemu Seminarium Duchownemu oraz kapłanom w naszej diecezji. Stanowią one wspaniałe świadectwo przywiązania i szacunku do sakramentalnego kapłaństwa i szczególnego nabożeństwa do Matki Bożej Ozdoby Paradyża, która w Domu Ziarna jest szczególne czczona i kochana. Spojrzenie w przeszłość jest wspomnieniem i odnajdywaniem wszystkich ludzi, których Bóg „wpisał” w tajemnicę życia Duchowego Dzieła Pomocy Powołaniom: kapłanów, ofiarodawców, dobrodziejów, tych wszystkich którzy budowali wspólnotę i ożywiali świadectwem żywej wiary - żyjących i tych, których Pan powołał do siebie. Zapraszam wszystkich na uroczystości jubileuszowe do Paradyża, 14 czerwca, byśmy mogli złożyć dziękczynienie Chrystusowi - Najwyższemu Kapłanowi - mówił ks. Rafał Tur, diecezjalny moderator „Przyjaciół Paradyża”.

Program spotkania:

  • 9.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i słowo ks. Marka Kidonia - pierwszego opiekuna "Przyjaciół Paradyża"
  • 11.00 Msza św.
  • 12.30 Posiłek
  • 14.00 Spotkanie w Auli św. Józefa
  • 15.30 Nabożeństwo czerwcowe i zakończenie.
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama