Nowy numer 48/2020 Archiwum

Festyn i wielki wyścig

Quady i buggy, gry i zabawy dla dzieci, pokazy taneczne, występy śpiewacze, a na koniec koncert Przemka Szczotko z zespołem - już w najbliższą niedzielę po raz dziewiętnasty odbędzie się festyn przy parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze, którego głównym organizatorem jest parafialny oddział Akcji Katolickiej.

Jak co roku na uczestników festynu czeka bogaty program artystyczny, sportowy i rekreacyjny. Wszystko rozpoczyna się o godz. 12.00 i potrwa do późnego wieczora.

Oczywiście nie zabraknie nowości. Po raz pierwszy w historii odbędzie się wyścig rowerowy: „Tour de Albert”.

Pomysł zrodził się spontanicznie. - Wyścig jest połączony z uroczystościami ku czci patrona naszej parafii czyli św. Alberta. Był on osobą szalenie aktywną. Walczył w powstaniu, a później bez reszty poświęcił się posłudze ubogim. Zatem ci, którym on patronuje nie mogą pozostać bierni - zauważa wikariusz ks. Bartłomiej Rybacki.

- Wyścig z jednej strony ma na celu uczczenie patrona naszej parafii, a z drugiej ma zjednoczyć nasze rodziny. Kiedy ludzie wspólnie do czegoś dążą, wtedy bardziej się integrują - dodaje.

Będzie wyścig dla rodzin, dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie kasku rowerowego.

Zapisy rozpoczynają się w niedzielę 21 czerwca od godz. 10.00. Wyścigi rozpoczną się od 15.00.

Festyn i wielki wyścig  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama