GN 07/2020 Archiwum

Polecam każdemu teologię

Czerwiec dla studentów to strasznie gorący okres. Nie inaczej jest w przypadku żaków z Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein w Zielonej Górze, gdzie właśnie trwa sesja.

Na korytarzu Instytutu Filozoficzno-Teologicznego spotykaliśmy s. Agnieszkę Lampasiak ze Zgromadzenia Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii.  - Wszystkie egzaminy są trudne. Ucząc się na jeden egzaminy, już myślę o następnym - śmieje się siostra.

- Mój ulubiony przedmiot to Nowy Testament. Studiowanie teologii daje mi bardzo dużo. Przede wszystkim pomaga w relacji do Pana Boga - dodaje.

W IFT zdecydowanie najwięcej jest jednak świeckich studentów. Natalia Trojan z Zielonej Góry (Zawada) kończy studia teologiczne i to jej ostatnia sesja egzaminacyjna. – Studia teologiczne to impuls do refleksji nad tematami nad którymi normalnie bym się nie zastanawiała. Spowodowały, że zaczęłam szukać odpowiedzi na wiele pytań - podkreśla studentka.

Polecam każdemu teologię   S. Agnieszka Lampasiak ze Zgromadzenia Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Krzysztof Król /Foto Gość - Studia teologiczne to oczywiście wiedza, ale też możliwość pogłębienia wiary. Polecam każdemu ten kierunek - dodaje

Obecnie trwa nabór na pięcioletnie magisterskie studia z teologii katolickiej dla świeckich oraz osób zakonnych prowadzone w porozumieniu z Papieskim Wydziałem Teologicznym we Wrocławiu.

Szczegóły: www.ift.zgora.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Gośćmexx
    03.07.2017 11:17
    teologia-studia jak chcesz byc bezrobotbym,jak nie masz kisedza ,ktory odda ci godziny w szkole nawet tam nie zagladaj do pracy w szkole trzeba miec znajomosci jak wszedzie ,ukonczylam uksw w.t w 2007 roku w zawodzie pracuje moze 20%
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama